Zaloguj się

Zaloguj się

Zarejestruj się Zapomniałem hasła
Znajdujesz się w: centrum drewnaszukaj firm
Pomoc | Dodaj firmę | 21 sierpień 2019

Tartak w Kiszkowie Magdalena i Wojciech Szkudlarek

ul. Szkolna 8, 62-280 Kiszkowo tel. +48 (61) 429 70 00
 • » Podłogi :

  Podłogi

  Produkujemy i posiadamy w ciągłej sprzedaży deski podłogowe sosnowe o grubości 28mm, szerokości krycia 12 i 18 cm + pióro. Deski mają podcięcia zapobiegające powstawaniu naprężeń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów produkujemy deski podłogowe bez podcięć, z załamanymi krawędziami. Taka podłoga stanowi jednocześnie strop wyglądający od spodu jak boazeria. W tym wypadku proponujemy deski o grubości 32mm. Produkujemy deski tarasowe najczęściej na indywidualne zamówienie o wymiarach i kształtach podanych na rysunkach poniżej, z drewna suchego, powietrzno-suchego lub mokrego. Drewno należy poddać impregnacji ciśnieniowej.

 • » Domy z drewna :

  Domy z drewna

  Posiadany przez nas park maszynowy umożliwia produkcję elementów drewnianych suchych czterostronnie struganych, a także klejonych. System elementów na dwa wczepy Elementy wykonujemy z drewnamokrego impregnowanego ciśnieniowo lub suchego. Suszarnia kontenerowa umożliwia suszenie elementów do 10 m długości. Grubość elementów wynosi 70 mm po obróbce wysokość od 140 do 200 mm. Deski elewacyjne Produkujemy deski elewacyjne z suszonego drewna sosnowego. Szerokość krycia wynosi zawsze 120 mm. Grubość elementów 25-50 mm w najwyższym punkcie. Deski są produkowane z drewna litego lub klejonego na mikrowczepy o długości 6 m klejem D-4 (wodoodpornym).

 • » Impregnacja :

  Impregnacja

  Impregnację zanurzeniową przeprowadza się w wannach zamontowanych w hali produkcyjnej. Impregnat w okresie zimowym jest podgrzewany. Przedstawiciel producenta impregnatu bada systematycznie stężenie roztworu zawartego w wannach, co przy zachowaniu odpowiedniej technologii umożliwia uzyskanie najlepszej jakości impregnacji. Wanny wypełnione są impregnatem IMPRAPOL PQ-40* firmy Altax z Poznania. Wygląd stanowiska do impregnacji zanurzeniowej przedstawia fotografia. Na poziomie hali dokonuje się ostatecznych oględzin drewna, oczyszcza z resztek trocin, a następnie umieszcza w wannach, dociska specjalnymi ciężarami i poddaje na kilka godzin kąpieli w roztworze. Drewno po wyjęciu z wanny ocieka. Łaty i kontrłaty trafiają na stoły antresoli, tam są sortowane i pakowane w wiązki po klilka sztuk.