Dane kontaktowe
telefon: +48 (23) 692 15 64
fax: +48 (23) 692 54 90
www:
http://www.pultusk.warszawa.lasy.gov.pl
e-mail:
pultusk@warszawa.lasy.gov.pl
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 07:00 - 15:00 Biuro
Formy płatności
- gotówka
- przelew
Opis firmy
Nadleśnictwo Pułtusk leży na tarasach pradoliny Dolnej Narwi; to obszar o charakterze piaszczysto-wydmowym przechodzący na północy w równinne obszary stanowiące przedpole Pojezierza Mazurskiego. Na terenach leśnych występują dość licznie bagienka, torfowiska i stawy, które wraz z siedliskami wilgotnymi i bagiennymi zajmują ok. 2 tys. ha, czyli stanowią aż 9% ogólnej powierzchni nadleśnictwa. Mimo to pod względem zróżnicowania gatunkowego lasy Nadleśnictwa Pułtusk należą do przeciętnych. Drzewostany trzy i więcej gatunkowe zajmują tylko 23,8 % powierzchni. Wyraźnie najbogatsze są lasy w obrębie pułtuskim; drzewostany trzy i więcej gatunkowe zajmują tu ponad 42 % powierzchni, natomiast w Różanie i Lemanach - tylko ok. 20 %. Niskie opady i występowanie przymrozków sprawia, że w pułtuskich lasach nie występują naturalnie takie drzewa jak buk, cis, jawor i jodła.
Jak na całym Mazowszu, także i tu najwięcej jest siedlisk borowych (2/3). Porastająca je sosna, tworzy na wschód od Pułtuska najbardziej charakterystyczny krajobraz Puszczy Białej.
Najżyźniejsze siedliska to lasy mieszane, lasy, olsy i olsy jesionowe. Rozłożone są one w dolinach rzek, a także tworzą wartościowe uzupełnienia rozległych połaci borowych.
Te bogatsze tereny - pokryte przeważnie lasami liściastymi, choć czasem także sosnowymi - zajmują łącznie ponad 5,5 tys. ha, co stanowi prawie 28% powierzchni nadleśnictwa (przede wszystkim w leśnictwach: Lipniki, Wielgolas, Dąbrowa, Bulkowo, Rozalia, Magnuszew).
Tagi
lasy niepaństwowe, sprzedaż drzewa, zagospodarowanie lasów, lasy Pułtusk, nadleśnictwo Pułtusk, drewona Pułtusk